سمعک های رکستون


سمعك‌هاي ركستون از قديميترين ، خوشنام‌ترين و پيشرفته‌ترين سمعك‌هاي جهان ميباشند. اين سمعك‌ها با سابقه بيش از 50 سال ابتدا توسط شركت ركستون در شهر زوريخ سوئيس توليد و به بازارهاي جهان عرضه مي‌شدند و مي‌توان آشنائي جامعه كم‌شنوايان ايراني با سمعك را در سالهاي 1340 شمسي به بعد با ورود سمعك‌هاي جيبي و پشت‌گوشي ركستون و فيليپس مقارن دانست.
از مهم‌ترين ويژگيهاي سمعك‌هاي ركستون كه از همان ابتداي توليدشان مورد توجه تمامي كاربران سمعك قرار گرفت مي‌توان به شفافيت فوق‌آلعاده صداي آنها،سادگي استفاده و كاربر پسند بودن آنها، كيفيت عالي و استقامت انها در برابر رطوبت و خرابي و قيمت مناسب آنها در مقايسه با ساير مارك‌هاي سمعك اشاره نمود.
در سال 1377 شمسي شركت زيمنس آلمان به عنوان بزرگترين توليدكننده تجهيزات پزشكي و سمعك در جهان با توجه به معروفيت و حسن شهرت ركستون اقدام به خريد اين شركت سمعك‌سازي نمود و پس از آن با انتقال مراكز طراحي و توليد سمعك ركستون به شهر ارلانگن آلمان با حفظ كليه اصول اوليه‌اي كه ركستون درآغاز بر آن بنا شده بود شروع به طراحي،توليد و عرضه سمعك‌هاي ركستون به بازار‌هاي جهاني توسط تيم مستقل ركستون نمود.
در حال حاضر شركت زيمنس كاملترين مجموعه سمعك‌هاي داخل‌گوشي ،پشت‌گوشي ، پشت گوشي مينياتوري بلندگو داخل كانال گوش و ... را در محصولات ركستون جهت پوشش و پاسخگوئي تمامي نياز‌هاي افراد كم‌شنوا و متخصصين شنوائي توليد عرضه ‌مينمايد.
بزرگترين بازار عرضه سمعك‌هاي ركستون كشور امريكا و سپس اروپا و آسيا مي‌باشد.
شركت رهاورد مبين نيك با 15 سال سابقه در زمينه توليد و واردات سمعك‌هاي ديجيتال و آنالوگ از سال 1387 به عنوان نماينده انحصاري سمعك‌ ركستون در ايران فروش و خدمات پس از فروش اين محصول را از جانب شركت زيمنس آلمان برعهده دارد.